Sac metal bükümü, ürünün önceden belirlenmiş şekil ve ölçülere getirilmesi sürecinde bir imalat aşamasıdır. Maksimum 4100 cm boy, 12 mm kalınlığa kadar zorlu ürünleri hatasız bir şekilde biçimlendirebiliriz.

Bünyemizde 6 adet hidrolik sistemli 2D grafik programlama ünitesine sahip çok eksenli CNC abkant pres bulunmaktadır. Kolay ve fonksiyonel 2D grafik kontrol sistemi ile bükülmek istenen parçalar ekranda çizilebilir ve otomatik büküm adımlama sistemi ile CNC kontrol ünitesi parçaların en hızlı nasıl bükülebileceğini hesaplar. 2 boyutlu bıçak ve kalıp programlama sistemi ile operatörler kolaylıkla takımları programlayabilmekte ve hafızaya kaydedebilmektedir.

Gerekli olduğunda operatörlerimiz hafızadan bıçak ve kalıpların grafiklerini görerek büküm programına ekleyebilmektedir. Büküm düzeltme fonksiyonu ile her zaman aynı kalite bükümleri elde etmek için veri tabanına otomatik kayıt yapılmakta, operatör istediği büküme bu düzeltme değerleri ekleyebilmektedir. 3D veya DXF olarak hazırlanmış parça çizimleri CNC tarafından otomatik olarak adımlanmakta, en uygun bıçak ve kalıp hafızadaki uygun takımlardan seçilmekte ve büküm simülasyonu 3D olarak yapılmaktadır. Bu sayede en zor parçaların bile uzun süre beklemeden üretilmesi olanaklarımız dahilindedir.